Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  Anasayfa   Foto Albüm   İletişim   Dilek ve Önerileriniz   Webmail

Mevzuat

Duyurular

Bilgi Edinme

Tayfa Sınav Sonuçları
 

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Trabzon'da kutlandı.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Trabzon'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Faroz Balıkçı Barınaklarında gerçekleşen kutlamalara Trabzon Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, Ortahisar KaymakamıTolga Doğan, Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanı Ali Münir Gümüşbaykal, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa kurtulmuş, Trabzon Liman Başkanı Temel Adıgüzel ve vatandaşlar katıldı.Etkinlikte ilk olarak şehitler anısına denize çelenk bırakıldı.

Burada bir  konuşma yapan Trabzon Liman Başkanı Temel Adıgüzel, “1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye Limanları ve Sahilleri arasındaki yük ve yolcu taşımacılığı, kılavuzluk ve römorkaj hizmetlerinin bundan böyle, Türk vatandaşları ile ve Türk bayrağı taşıyan gemilerle yapılması kararlaştırılmıştır. Bu kanunla, denizlerimizdeki bağımsızlığımız ve hükümranlık haklarımız perçinleşmiş ve denizciliğimizin gelişmesi için de, başlangıç noktası olmuştur. Elde edilen siyasi ve ekonomik özgürlükler ile denizcilik eğitimi ve bunun gibi alanlarda büyük gelişmeler kaydedilmiştir” dedi. 

Törende konuşan Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, denizlerin ülkenin vazgeçilemez birer parçası olduğunu ifade ederek, "Ticaret hakkının sadece Türk bandıralı gemilerine ait olması yönündeki 1 Temmuz 1926 yılında Kabotaj Kanunu kabul edilmiş, denizlerimizde hakimiyet tam anlamıyla Türk milletinin egemenliğine geçmiştir. Ben bu anlamda Denizcilik ve Kabotaj Bayramımızın kutlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

Etkinlik kapsamında yapılan yarışmalarda serbest yüzmede Buğrahan Öztürk, Yağlıdirek yarışmasında Adnan Menderes Usta, Ördek yakalama yarışmasında ise Ahmet Güven birinci oldular birinci oldular birinciler altın ile ödüllendirildiler.


 


1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI ETKİNLİKLERİMİZE KATILAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ...

 


 
   
Tüm Hakları saklıdır